вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Długowieczne płoty drewniane

Nietrafnie konserwowane ogrodzenia drewniane prędko się destruują oraz mogą nieodwołalnie stracić swój pierwotny czar i właściwości. Decydując się na używanie drewna na ogrodzenie pożądane byłoby poznać sposoby konserwacji i pielęgnacji takiego płotu. Tylko wtedy będziemy mogli upajać się jego pięknem przez długie lata.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa wypada zacząć od dokładnego i skrzętnego przygotowania towaru na ogrodzenie, gdyż od tego uzależniony jest rezultat finalny naszych prac. Przed zastosowaniem artykułów do osłony oraz ozdoby ogrodzeń z drewna kluczowe jest sprawdzenie, czy drewno jest czyste, suche i czy nie dźwiga śladów biokorozji. Wówczas po zwieńczeniu obróbki drewna na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu fachowego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robakami. Kiedy ochronimy już nasze płot przed postępem biokorozji, należy nanieść kolejne preparaty, które konserwują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli chcemy utrzymać naturalny odcień drewna naszego płotu, winniśmy użyć bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu wskazanego atramentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący albo lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje ogrodzenie od wewnątrz, lecz nie utworzy na jego powierzchni zabezpieczającego filmu. Konserwowane w ten sposób płot pozostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej i trwalszej ochronie płotu, winniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, który efektywniej niż w przypadku impregnatu kamufluje płot przed ujemnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać ażeby ogrodzenia z drzewa były trwałe należy poświęcić im sporo uwagi i troski.

Kompletnie inaczej jest w przypadku płotów z plastiku. Ten wariant ogrodzeń jest w całości odporny na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie ulegają także biokorozji zatem dogadzają swoim właścicielom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий